Studenti si nově mohou vyzkoušet PC program MENTIO

05.12.2019

Olomoucké studentky a studenti mají v rámci LOGOPEDIE nyní možnost vyzkoušet, jak se pracuje s výukovým počítačovým programem MENTIO, který je v logopedické praxi velmi užitečnou pomůckou, rozvíjející zejména fatické a kognitivní funkce, ale také podporující adekvátní tvorbu hlasu.

Program MENTIO se často využívá například při práci s osobami se získanou organickou nemluvností (zejména afázie), dále u lidí s poruchami hlasu (afonie, dysfonie), při degenerativně neurologických obtížích, lze jej ale také využít i při vývojové nemluvnosti, nebo poruchách sluchu; a tak podobně. 

Jednotlivé okruhy programu jsou dále rozděleny do podkategorií, při čemž se každá z nich zaměřuje na jinou oblast - např. se zde objevuje zvlášť modul na paměť, slovní zásobu, prostorovou představivost, tvorbu hlasu, matematické i sociální dovednosti a tak dále.

Olomoučtí studenti tak mají nyní možnost vyzkoušet si, jak s programem zacházet a rozvíjet tak nejenom své znalosti a kompetence v oblasti širokého spektra logopedických pomůcek, ale také tříbit vlastní představu o tom, s čím by chtěli v budoucnu na poli logopedie pracovat.

Program MENTIO je na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci zásluhou Doc. Mgr. Kateřiny Vitáskové, Ph.D. ; skrze projekt FRUP: Podpora inovované výuky vybraných profilových předmětů oboru Logopedie a Učitelství 1. stupně a SPP se specializací na logopedii, číslo projektu: FRUP_2019_061


!!! Studenti Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci mají možnost s programem MENTIO (tak jako i s jinými dalšími dostupnými materiály) v rámci svého zájmu volně pracovat a vyzkoušet si jej tak i po praktické stránce, a to i mimo běžnou výuku, pod supervizí.


Podrobnější informace o programu MENTIO od samotných tvůrců naleznete na odkazu → ZDE